1206Y5000221FQT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1206Y5000221FQT
Datasheet:
1206Y5000221FQT
Description:
CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 1206
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
220pF
Company Profile
1206Y5000221FQT Relevant information
1206-A
KNOB 0.250" PHENOLIC
1206.2
5MM,FEEDTHRUDBLLVLTB;35/32DIN
MEGAPI PRO 4DC MOTOR DRIVER V1
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16
CONN RCPT 64POS SMD GOLD