1206Y1000221FQT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1206Y1000221FQT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206Y1000221FQT
Description:
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 1206
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)
Features
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
220pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Company Profile
1206Y1000221FQT Relevant information
1206
TERM SCREW 10-32 2 PIN PCB
1206-A
1206-A
KNOB 0.250" PHENOLIC
1206.2
5MM,FEEDTHRUDBLLVLTB;35/32DIN
MEGAPI PRO 4DC MOTOR DRIVER V1
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ4 PG16
CONN RCPT 64POS SMD GOLD