1111Y6303P60HQT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1111Y6303P60HQT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
1111Y6303P60HQT
Description:
CAP CER 3.6PF 630V C0G/NP0 1111
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3.6pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)
Features
High Q, Low Loss, Soft Termination
Voltage - Rated
630V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Tolerance
±0.05pF