T494B107M004AT
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
T494B107M004AT
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
T494B107M004AT
Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V 1411
In Stock
4997 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Lead Spacing
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Voltage - Rated
4V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
T494
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Capacitance
100µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
650mOhm