T491S105M020AH
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
T491S105M020AH
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
T491S105M020AH
Description:
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated
20V
Series
T491
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Ratings
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
S
Capacitance
1µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
18Ohm