T491D686M010ATAUTO
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
T491D686M010ATAUTO
Datasheet:
T491D686M010ATAUTO
Description:
CAP TANT 68UF 20% 10V 2917
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
10V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Features
Automotive
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Capacitance
68µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm