T491D336K020AT4380
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
T491D336K020AT4380
Datasheet:
T491D336K020AT4380
Description:
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
20V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Ratings
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Capacitance
33µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm