T491D106K035AT7280
Tantalum Capacitors
Manufacturer No:
T491D106K035AT7280
Datasheet:
T491D106K035AT7280
Description:
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
In Stock
10000 pcs On sales
Product Parameter
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Rated
35V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Capacitance
10µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm