L-07C2N7SV4T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
L-07C2N7SV4T
Manufacture:
Johanson Technology Inc.
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
L-07C2N7SV4T
Description:
FIXED IND 2.7NH 300MA 170 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Multilayer
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
300mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Tolerance
±0.3nH
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
2.7nH
Frequency - Self Resonant
9.5GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100MHz