L-07C23NJV4T
Fixed Inductors
Manufacturer No:
L-07C23NJV4T
Manufacture:
Johanson Technology Inc.
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
L-07C23NJV4T
Description:
FIXED IND 23NH 200MA 850 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Current Rating (Amps)
200mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
23nH
Frequency - Self Resonant
2.1GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Ceramic
Type
Multilayer
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series
DC Resistance (DCR)
850mOhm Max