NG80960JA3V33
Embedded - Microprocessors
Manufacturer No:
NG80960JA3V33
Manufacture:
Intel
Package:
132-QFP
Datasheet:
NG80960JA3V33
Description:
IC MPU I960 33MHZ 132QFP
In Stock
3 pcs On sales
Product Parameter
Core Processor
i960
Package / Case
132-QFP
RAM Controllers
Co-Processors/DSP
USB
Security Features
SATA
Additional Interfaces
Speed
33MHz
Graphics Acceleration
No
Series
i960
Operating Temperature
0°C ~ 100°C (TC)
Ethernet
Supplier Device Package
Packaging
Tray
Number of Cores/Bus Width
1 Core, 32-Bit
Part Status
Obsolete
Display & Interface Controllers
Voltage - I/O
3.3V