72V211L20J8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V211L20J8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V211L20J8
Description:
IC FIFO SYNC 512X9 20NS 32-PLCC
Series
72V
Base Part Number
72V211
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
50MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Retransmit Capability
No
Access Time
12ns
Current - Supply (Max)
20mA