72V2111L15PFI
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V2111L15PFI
Datasheet:
72V2111L15PFI
Description:
IC FIFO SS 512X9 15NS 64QFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Data Rate
66.7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tray
Retransmit Capability
Yes
Access Time
10ns
Current - Supply (Max)
55mA
Memory Size
4.5M (512K x 9)
Supplier Device Package
64-TQFP (14x14)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
Series
72V
Base Part Number
72V2111
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V