72V2105L15PFI8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V2105L15PFI8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
64-LQFP
Datasheet:
72V2105L15PFI8
Description:
IC FIFO SUPERSYNCII 15NS 64-TQFP
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V2105
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
66.7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Retransmit Capability
Access Time
10ns
Current - Supply (Max)
60mA