72V2103L7-5PF8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V2103L7-5PF8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
80-LQFP
Datasheet:
72V2103L7-5PF8
Description:
IC FIFO SSYNCII 7-5NS 80-TQFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Access Time
5ns
Current - Supply (Max)
35mA
Memory Size
2.25M (128K x 18)(256K x 9)
Supplier Device Package
80-TQFP (14x14)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
80-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V2103
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3.15V ~ 3.45V
Data Rate
133.3MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C