72V205L20TF8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V205L20TF8
Package:
64-LQFP
Datasheet:
72V205L20TF8
Description:
IC FIFO SYNC 16KX9 20NS 64QFP
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
12ns
Current - Supply (Max)
30mA
Memory Size
4.5K (256 x 18)
Supplier Device Package
64-TQFP (10x10)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V205
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
50MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C