72V205L15PFI
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V205L15PFI
Package:
64-LQFP
Datasheet:
72V205L15PFI
Description:
IC FIFO SYNC 16KX9 15NS 64QFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Access Time
10ns
Current - Supply (Max)
30mA
Memory Size
4.5K (256 x 18)
Supplier Device Package
64-TQFP (14x14)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V205
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
66.7MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C