72V205L10TF8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V205L10TF8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
64-LQFP
Datasheet:
72V205L10TF8
Description:
IC FIFO SYNC 16KX9 10NS 64QFP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
FWFT Support
Yes
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
64-LQFP
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V205
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
100MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Retransmit Capability
No
Access Time
6.5ns
Current - Supply (Max)
30mA