72V201L20J8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V201L20J8
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V201L20J8
Description:
IC FIFO SYNC 256X9 20NS 32-PLCC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
50MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
12ns
Current - Supply (Max)
20mA
Memory Size
2.25K (256 x 9)
Supplier Device Package
32-PLCC (14x11.46)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
Yes
FWFT Support
No
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V