72V201L15J8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V201L15J8
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V201L15J8
Description:
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
FWFT Support
No
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V201
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
66.7MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Access Time
10ns
Current - Supply (Max)
20mA