72V201L15J
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V201L15J
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V201L15J
Description:
IC FIFO SYNC 256X9 15NS 32-PLCC
Series
72V
Base Part Number
72V201
Function
Synchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
66.7MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Retransmit Capability
No
Access Time
10ns
Current - Supply (Max)
20mA