72V06L35J
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V06L35J
Datasheet:
72V06L35J
Description:
IC ASYNCH 8192X18 35NS 32PLCC
Packaging
Tube
Retransmit Capability
Yes
Access Time
35ns
Current - Supply (Max)
75mA
Memory Size
144K (16K x 9)
Supplier Device Package
32-PLCC (14x11.46)
Series
72V
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
22.2MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C