72V06L25JI
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V06L25JI
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V06L25JI
Description:
IC ASYNCH 8192X18 25NS 32PLCC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Function
Asynchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
28.5MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Retransmit Capability
Yes
Access Time
25ns
Current - Supply (Max)
75mA
Memory Size
144K (16K x 9)
Supplier Device Package
32-PLCC (14x11.46)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
No
FWFT Support
No
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V