72V06L15J8
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
72V06L15J8
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
32-LCC (J-Lead)
Datasheet:
72V06L15J8
Description:
IC ASYNCH 8192X18 15NS 32PLCC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Access Time
15ns
Current - Supply (Max)
75mA
Memory Size
144K (16K x 9)
Supplier Device Package
32-PLCC (14x11.46)
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
No
FWFT Support
No
Mounting Type
Surface Mount
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
32-LCC (J-Lead)
Bus Directional
Uni-Directional
Series
72V
Base Part Number
72V06
Function
Asynchronous
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Data Rate
40MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C