7203L12TP
Logic - FIFOs Memory
Manufacturer No:
7203L12TP
Manufacture:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Package:
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Datasheet:
7203L12TP
Description:
IC MEM FIFO 2048X9 12NS 28-DIP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Bus Directional
Uni-Directional
Series
7200
Base Part Number
7203
Function
Asynchronous
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Data Rate
50MHz
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Packaging
Tube
Retransmit Capability
Yes
Access Time
12ns
Current - Supply (Max)
120mA
Memory Size
18K (2K x 9)
Supplier Device Package
28-PDIP
Part Status
Obsolete
Programmable Flags Support
No
FWFT Support
No
Mounting Type
Through Hole
Expansion Type
Depth, Width
Package / Case
28-DIP (0.300", 7.62mm)
Company Profile
7203L12TP Relevant information
HEX STANDOFF #4-40 BRASS 1-5/8"
7203-04C0203
7203-04C0203
SWITCH KEYPAD 4 KEY 0.05A 24V
7203-04CW203
7203-04CW203
SWITCH KEYPAD 4 KEY 0.05A 24V
RELAY REED 3PST 1A 5V
RELAY REED 3PST 1A 5V
RELAY REED 3PST 1A 12V