192-501DET-A01
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
192-501DET-A01
Manufacture:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package:
Bead
Datasheet:
192-501DET-A01
Description:
THERMISTOR NTC 500OHM 3260K BEAD
In Stock
729 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Bead
B Value Tolerance
±2.8%
Length - Lead Wire
1.50" (38.00mm)
B0/50
3260K
Resistance Tolerance
B25/50
Operating Temperature
-60°C ~ 150°C
B25/75
Resistance in Ohms @ 25°C
500
Series
192
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Company Profile
192-501DET-A01 Relevant information
CONN D-SUB PLUG 9POS R/A SOLDER
192-009-113R161
192-009-113R161