120-202EAD-Q02
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
120-202EAD-Q02
Manufacture:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package:
Cylindrical Probe, Glass
Datasheet:
120-202EAD-Q02
Description:
THERMISTOR NTC 2KOHM 3442K PROBE
In Stock
164 pcs On sales
Product Parameter
Length - Lead Wire
1.25" (31.80mm)
B0/50
3442K
Resistance Tolerance
±2%
B25/50
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
B25/75
Resistance in Ohms @ 25°C
2k
Series
120
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Package / Case
Cylindrical Probe, Glass
B Value Tolerance
±2.6%
Company Profile
120-202EAD-Q02 Relevant information
CABLE MOD FLAT 10COND SLVR 1000'
CABLE MOD FLAT 10COND BLK 1000'
CABLE MOD FLAT 10COND WHT 1000'
CABLE TIE FOR AT2000, 18LB TENSI
120-102EAJ-Q01
120-102EAJ-Q01
THERMISTOR NTC 1KOHM 3442K PROBE