111-202CAK-H01
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
111-202CAK-H01
Manufacture:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package:
Bead, Glass
Datasheet:
111-202CAK-H01
Description:
THERMISTOR NTC 2KOHM 3068K BEAD
Series
111
B25/100
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Bead, Glass
B Value Tolerance
±5.8%
Length - Lead Wire
0.38" (9.60mm)
B0/50
Resistance Tolerance
±25%
B25/50
Operating Temperature
-60°C ~ 300°C
Resistance in Ohms @ 25°C
2k
3068K
Company Profile
111-202CAK-H01 Relevant information
T50R RED UV 8" TIE
HIGH TEMP 4"L 18LB BLUE
T30R BLUE ETFE TIE
ETFE CABLE TIE 50LB 15.04"
HIGH TEMP 7.9"L 50LB BLUE
HIGH-TEMP CABLE TIE, 8" LONG, 50