R40-6610300
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
R40-6610300
Manufacture:
Harwin Inc.
Datasheet:
R40-6610300
Description:
ROUND SPACER M4 NYLON 3MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Length - Overall
0.118" (3.00mm)
Diameter - Inside
0.179" (4.55mm)
Diameter - Outside
0.315" (8.00mm)
Type
Round Spacer
Screw, Thread Size
M4
Color
Natural
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Gender
Female, Female
Between Board Height
0.118" (3.00mm)