R30-9401800
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
R30-9401800
Manufacture:
Harwin Inc.
Datasheet:
R30-9401800
Description:
HEX SPACER M3 PLASTIC 18MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Hex Spacer
Screw, Thread Size
M3
Color
Natural
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Gender
Female, Female
Between Board Height
0.709" (18.00mm)
Series
R30-940
Weight
Plating
Features
Material
Plastic
Part Status
Active
Length - Overall
0.709" (18.00mm)
Diameter - Inside
0.116" (2.95mm)
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4" Hex