R30-1611300
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
R30-1611300
Manufacture:
Harwin Inc.
Datasheet:
R30-1611300
Description:
HEX STANDOFF M3X0.5 NYLON 13MM
In Stock
5118 pcs On sales
Product Parameter
Material
Nylon
Part Status
Active
Length - Overall
0.512" (13.00mm)
Diameter - Inside
Diameter - Outside
0.217" (5.50mm) Hex
Type
Hex Standoff
Screw, Thread Size
M3x0.5
Color
Natural
Threaded/Unthreaded
Threaded
Gender
Female, Female
Between Board Height
0.512" (13.00mm)