R25-1001200
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
R25-1001200
Manufacture:
Harwin Inc.
Datasheet:
R25-1001200
Description:
HEX STNDFF M2.5X0.45 BRASS 12MM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Hex Standoff
Screw, Thread Size
M2.5x0.45
Color
Threaded/Unthreaded
Threaded
Gender
Female, Female
Between Board Height
0.472" (12.00mm)
Series
R25-100
Weight
Plating
Nickel
Features
Material
Brass
Part Status
Active
Length - Overall
0.472" (12.00mm)
Diameter - Inside
Diameter - Outside
0.217" (5.50mm) Hex