M20-110200F0545
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Manufacturer No:
M20-110200F0545
Manufacture:
Harwin Inc.
Datasheet:
M20-110200F0545
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Length - Tail
0.118" (3.000mm)
Mounting Type
Through Hole
Number of Rows
2
Number of Positions
10
Length - Overall Pin
1.339" (34.000mm)
Color
Black
Length - Stack Height
0.787" (20.000mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Post (Mating)
0.433" (11.000mm)
Series
M20
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
Part Status
Obsolete
Row Spacing
0.100" (2.54mm)