GS8673ET36BGK-625S
Accessories
Manufacturer No:
GS8673ET36BGK-625S
Package:
BGA-260
Datasheet:
GS8673ET36BGK-625S
Description:
SRAM 1.2/1.5V 2M x 36 72M
Maximum Clock Frequency
625 MHz
Organization
2 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaDDR-IIIe B2
Package / Case
BGA-260
Series
GS8673ET36BGK
Tradename
SigmaDDR-IIIe
Supply Current - Max
2.23 A
Supply Voltage - Max
1.4 V
Memory Type
DDR-III
Supply Voltage - Min
1.3 V