GS8673EQ18BGK-550IS
Accessories
Manufacturer No:
GS8673EQ18BGK-550IS
Package:
BGA-260
Datasheet:
GS8673EQ18BGK-550IS
Description:
SRAM 1.2/1.5V 4M x 18 72M
Maximum Clock Frequency
550 MHz
Organization
4 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 100 C
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Type
SigmaQuad-IIIe B2
Package / Case
BGA-260
Series
GS8673EQ18BGK
Tradename
SigmaQuad-IIIe
Supply Current - Max
1.93 A
Supply Voltage - Max
1.4 V
Memory Type
QDR-III
Supply Voltage - Min
1.3 V