GS8672Q37BGE-333
Accessories
Manufacturer No:
GS8672Q37BGE-333
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8672Q37BGE-333
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 2M x 36 72M
Maximum Clock Frequency
333 MHz
Organization
2 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaQuad-II+
Package / Case
BGA-165
Series
GS8672Q37BGE
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
1.6 A
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V