GS8672D19BGE-333
Accessories
Manufacturer No:
GS8672D19BGE-333
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8672D19BGE-333
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 18 72M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
333 MHz
Organization
4 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II+
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
Package / Case
BGA-165
Series
GS8672D19BGE
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
1.19 A
Memory Size
72 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V