GS8662Q19BGD-357
Accessories
Manufacturer No:
GS8662Q19BGD-357
Datasheet:
GS8662Q19BGD-357
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 18 72M
Organization
4 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Type
SigmaQuad-II+ B2
Series
GS8662Q19BGD
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
985 mA
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Maximum Clock Frequency
357 MHz