GS8662Q19BD-357I
Accessories
Manufacturer No:
GS8662Q19BD-357I
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8662Q19BD-357I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 4M x 18 72M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Organization
4 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II+ B2
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
GSI Technology
Package / Case
BGA-165
Series
GS8662Q19BD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
995 mA
Memory Size
72 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
15
Manufacturer
Maximum Clock Frequency
357 MHz