GS864418E-166IV
Accessories
Manufacturer No:
GS864418E-166IV
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS864418E-166IV
Description:
SRAM 1.8/2.5V 4M x 18 36M
Maximum Clock Frequency
166 MHz
Organization
4 M x 18
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
Synchronous Burst
Interface Type
Parallel
Brand
Mounting Style
SMD/SMT
Series
GS864418E
Package / Case
BGA-165
Packaging
Tray
Product Category
SRAM
Tradename
SyncBurst
Moisture Sensitive
Yes
Access Time
8 ns
Supply Current - Max
260 mA, 320 mA
Supply Voltage - Max
2.7 V
Supply Voltage - Min
1.7 V