GS864236B-200IV
Accessories
Manufacturer No:
GS864236B-200IV
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-119
Datasheet:
GS864236B-200IV
Description:
SRAM 1.8/2.5V 2M x 36 72M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Memory Size
72 Mbit
Supply Voltage - Max
2.7 V
Memory Type
SDR
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
14
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
200 MHz
Organization
2 M x 36
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
Type
SCD/DCD
Interface Type
Parallel
Brand
Mounting Style
SMD/SMT
Series
GS864236B
Package / Case
BGA-119
Packaging
Tray
Product Category
SRAM
Tradename
SyncBurst
Moisture Sensitive
Yes
Access Time
7.5 ns
Supply Current - Max
250 mA, 330 mA