GS8182T37BGD-400I
Accessories
Manufacturer No:
GS8182T37BGD-400I
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS8182T37BGD-400I
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 512K x 36 18M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Organization
512 k x 36
Maximum Operating Temperature
+ 85 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
- 40 C
RoHS
Details
Interface Type
Parallel
Type
SigmaDDR-II+ B2
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
GSI Technology
Package / Case
BGA-165
Series
GS8182T37BGD
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaDDR-II+
Supply Current - Max
575 mA
Memory Size
18 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
DDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
18
Manufacturer
Maximum Clock Frequency
400 MHz