GS81302D06GE-450
Accessories
Manufacturer No:
GS81302D06GE-450
Manufacture:
GSI Technology
Package:
BGA-165
Datasheet:
GS81302D06GE-450
Description:
SRAM 1.8 or 1.5V 16M x 8 144M
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Subcategory
Memory & Data Storage
Factory Pack Quantity
10
Manufacturer
GSI Technology
Maximum Clock Frequency
450 MHz
Organization
16 M x 8
Maximum Operating Temperature
+ 70 C
Product Type
SRAM
Minimum Operating Temperature
0 C
RoHS
Details
Interface Type
Parallel
Type
SigmaQuad-II+
Mounting Style
SMD/SMT
Brand
Package / Case
BGA-165
Series
GS81302D06GE
Product Category
SRAM
Packaging
Tray
Moisture Sensitive
Yes
Tradename
SigmaQuad-II+
Supply Current - Max
1.175 mA
Memory Size
144 Mbit
Supply Voltage - Max
1.9 V
Memory Type
QDR-II
Supply Voltage - Min
1.7 V