TSX-3225 45.0000MF10P-AC
Crystals
Manufacturer No:
TSX-3225 45.0000MF10P-AC
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
TSX-3225 45.0000MF10P-AC
Description:
CRYSTAL 45.0000MHZ 9PF SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
9pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±10ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
TSX-3225
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C
Frequency
45MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms