SG-636PH 50.0000MCS
Oscillators
Manufacturer No:
SG-636PH 50.0000MCS
Manufacture:
Epson
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
SG-636PH 50.0000MCS
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Frequency
50MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension
0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
5V
Output
CMOS
Frequency Stability
±100ppm
Series
SG-636
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
25mA