MC-206 32.7680KA-A5:PURE SN
Crystals
Manufacturer No:
MC-206 32.7680KA-A5:PURE SN
Package:
4-SOJ, 5.08mm pitch
Datasheet:
MC-206 32.7680KA-A5:PURE SN
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Package / Case
4-SOJ, 5.08mm pitch
Load Capacitance
12.5pF
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
55 kOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Company Profile
MC-206 32.7680KA-A5:PURE SN Relevant information
MC-2
MC-2
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.5"
MC-20
MC-20
CONN BARRIER STRIP 20CIRC 0.5"