FC-13F 32.76800KA-A3
Crystals
Manufacturer No:
FC-13F 32.76800KA-A3
Manufacture:
Epson
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-13F 32.76800KA-A3
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Series
FC-13F
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
2-SMD, No Lead
Load Capacitance
12.5pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Stability
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency Tolerance
±20ppm