FC-13D 32.7680KA-AC3
Crystals
Manufacturer No:
FC-13D 32.7680KA-AC3
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
FC-13D 32.7680KA-AC3
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Package / Case
3-SMD, No Lead
Load Capacitance
9pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Series
FC-13D
Height - Seated (Max)
0.015" (0.38mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768kHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
75 kOhms