FA-238 28.3220MD15V-K3
Crystals
Manufacturer No:
FA-238 28.3220MD15V-K3
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-238 28.3220MD15V-K3
Description:
CRYSTAL 28.3220 MHZ 10.0PF SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
10pF
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability
±15ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±30ppm
Series
FA-238
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
28.322MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms