FA-20H 19.2000MF12Y-AG3
Crystals
Manufacturer No:
FA-20H 19.2000MF12Y-AG3
Manufacture:
Epson
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
FA-20H 19.2000MF12Y-AG3
Description:
CRYSTAL 19.2000 MHZ 7.0PF SMD
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Operating Mode
Fundamental
Package / Case
4-SMD, No Lead
Load Capacitance
7pF
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±12ppm
Type
MHz Crystal
Frequency Tolerance
±10ppm
Series
FA-20H
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Ratings
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Frequency
19.2MHz
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms